Українці у ПАР
Опубліковано 16 лютого 2021 року о 00:15

На території ПАР проживає більше 1000 громадян України та громадян ПАР українського походження. На консульському обліку постійно або тимчасово перебувають 300 громадян. Статус закордонного українця отримали 8 осіб (7 громадян ПАР і 1 громадянин Намібії). Українська діаспора у Південній Африці є відносно молодою, адже більшість українців прибули до ПАР після 1990 року. Більшість українців в ПАР мають вищу освіту: викладачі, медики, представники інженерно-технічних спеціальностей та сфери послуг, а також митці та власники бізнесу.

У ПАР з 2017 року зареєстрована та діє Українська асоціація в Південно-Африканській Республіці (Ukrainian Association of South Africa, NPO 189-705),  неурядова громадська організація. Основними пріоритетами її діяльності є гуртування та підтримка українців, що проживають та перебувають в ПАР; поширення української мови та підтримка інтересів України на території ПАР; сприяння налагодженню науково-освітніх, культурних, соціальних та економічних зв’язків між Україною та ПАР; гуманітарна допомога українцям в Україні та співпраця з іншими неурядовими організаціями для здійснення гуманітарної діяльності.

З 12 березня 2016 року у м. Кейптаун діє Українська недільна школа у ПАР. З січня 2020 року в приміщенні Посольства гостинно відкрила двері суботня школа в Преторії для маленьких українців провінції Гаутенг. Діти вивчають українську мову, спів, танок та мистецтво. Відділення школи для дорослих південноафриканців, зацікавлених у вивченні української мови, працює у м.Сомерсет-Вест (Західний Кейп).

Неоціненною є роль Української асоціації в ПАР у протидії російській пропаганді та поширенні інформації про агресію РФ проти України та демократії. Українська асоціація в ПАР організовує покази українських фільмів, лекторії, зустрічі з українськими митцями, культурними діячами та героями.

Починаючи з 2017 року, Українська асоціація в ПАР проводить Українські фестивалі у Західному Кейпі, які знайомлять південно-африканців з українською піснею, кухнею, традиціями дитячих і дорослих свят. Зокрема, у листопаді 2019 року Третій Український фестиваль відвідало близько 2000 гостей. У 2020-2021 роках більшість публічних заходів української громади перейшли у онлайн формат через обмеження у зв'язку із пандемією.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux