• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Пам’ятка з питань голосування громадян України за кордоном
Опубліковано 25 вересня 2018 року о 13:39

Громадяни України, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном, на сьогодні у повній мірі можуть реалізувати своє право голосу, відповідно до статті 70 Конституції України, під час проведення чергових президентських та парламентських виборів в Україні у 2019 році.

Для забезпечення реалізації виборчих прав виборцю необхідно:

Бути включеним до списку виборців на закордонній виборчій дільниці;
1. Прибути на відповідну закордонну виборчу дільницю в день голосування;
2. Мати при собі документ, що підтверджує громадянство України та є підставою для отримання виборчого бюлетеня на закордонній виборчій дільниці (паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт України, службовий паспорт України).

Як в Україні, так і за її межами, кожен виборець голосує на виборах ОСОБИСТО!

Для включення до списку виборців на закордонній виборчій дільниці громадяни України, які постійно або тимчасово проживають за її межами, можуть:
1. Стати на тимчасовий консульський облік (на даний час за узяття на тимчасовий консульський облік не стягується консульський збір);
2. Особисто подати до закордонної дипломатичної установи України заяву про включення до Державного реєстру виборців або зміну виборчої адреси (якщо його вже включено до Державного реєстру виборців).

Форма заяви виборця, який проживає чи перебуває за межами України, щодо зміни його виборчої адреси розміщена на офіційній веб-сторінці МЗС в розділі «Голосування громадян України за кордоном. Порядок звернення до органу ведення Державного реєстру виборців щодо зміни персональних даних» http://mfa.gov.ua/ua/page/open/id/2517, а також на офіційній веб-сторінці Центральної виборчої комісії у розділі «Державний реєстр виборців. Зміна персональних даних» за адресою: https://www.drv.gov.ua/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_static_page&ppg_id=110&pmn_id=100.

Перелік закордонних виборчих дільниць розміщено на офіційній веб-сторінці МЗС в розділі «Голосування громадян України за кордоном. Закордонні виборчі дільниці, утворені на постійній основі» (http://mfa.gov.ua/ua/page/open/id/2520).

Звертаємо увагу!
Заяви подаються до закордонної дипломатичної установи України виключно особисто. Виборець, перебуваючи за кордоном, не може використати для відправки заяви про зміну виборчої адреси поштовий чи факсимільний зв’язок або електронну пошту.
Дізнатися, чи включено виборця до Державного реєстру виборців, та перевірити, чи правильно вказано в Державному реєстрі виборців прізвище, ім’я, по батькові та виборчу адресу виборця можна за допомогою он-лайн сервісу «Особистий кабінет виборця» https://www.drv.gov.ua/ords/f?p=111:LOGIN на веб-сторінці «Державний реєстр виборців» (www.drv.gov.ua). Для цього потрібно зареєструватися в «Особистому кабінеті виборця» і зробити відповідний запит. Орієнтовно протягом однієї доби виборець отримає відомості щодо своїх даних у Державному реєстрі виборців на електронну адресу, вказану при реєстрації.

Просимо слідкувати за інформацією, розміщуваною на сайті Посольства України в Південно-Африканській Республіці та звертатись з питань забезпечення участі у виборчому процесі ЗАЗДАЛЕГІДЬ.

Тел.: (00 2712) 460 19 43; (00 2712) 010 07 45 (дод. 105)

Ел.пошта: [email protected]

Поштова адреса: 398 Marais str., Brooklyn 0181, Pretoria

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux