• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
ПРЕС-РЕЛІЗ
Опубліковано 03 березня 2014 року о 20:38

щодо агресії Росії на території України

28 лютого 2014р. верхня палата російського парламенту (Рада Федерації) на запит Президента Російської Федерації Володимира Путіна одноголосно дала дозвіл на використання військових сил проти України.

Російські війська вже нелегально увійшли на територію України в Криму, плануючи далі розширити свою військову присутність під незаконним приводом захисту російськомовного населення.

Ці дії Російської Федерації є актом агресії проти Української держави, грубим порушенням міжнародного права, яке несе серйозну загрозу суверенності та територіальній цілісності нашої країни, а також миру і стабільності у всьому регіоні.

Російська Федерація відмовилася виконувати свої зобов‘язання країни-гаранта України відповідно до Будапештського меморандуму, який зобов‘язує Росію, а також інших постійних членів Ради Безпеки ООН утримуватися від загрози чи застосування сили проти територіальної цілісності України.

Росія офіційно відкинула пропозиції України провести невідкладні двосторонні консультації (відповідно до статті 7 Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Російською Федерацією від 1997 року).

Російська Федерація грубо порушила базові принципи Статуту ООН, який зобов`язує усі держави-члени уникати погроз або застосування сили по відношенню до територіальної цілісності та політичної незалежності будь-якої держави.

Зіткнувшись з оголошенням військової інтервенції щодо України, Уряд України звернувся з проханням скликати термінове відкрите засідання Ради Безпеки ООН задля вжиття усіх можливих заходів для припинення агресії.

Крім цього, Україна звертається до країн-гарантів за Будапештським меморандумом (США, Велика Британія, Франція і Китай) негайно відреагувати з метою запобігання інтервенції. 

У зв'язку з підтримкою Радою Федерації РФ звернення Президента Росії про використання Збройних Сил РФ на території України, 2 березня 2014 року Верховна Рада України провела позачергове засідання, на якому ухвалила низку постанов, зокрема:

1. Постанову "Про Звернення Верховної Ради України до парламентів держав-гарантів безпеки України та міжнародних організацій", в якій Верховна Рада України, наголошуючи на неприпустимості відповідних дій з боку РФ як постійного члена Ради Безпеки ООН, якого з Україною пов’язує Договір про дружбу, співробітництво і партнерство, звернулася до парламентів держав-сторін Будапештського меморандуму та міжнародних організацій із закликом:

- направити спеціальні моніторингові місії з метою ознайомлення з реальним станом справ в Україні;

- звернутися до своїх урядів для надання необхідної допомоги з охорони ядерних об’єктів в Україні.

2. Заяву Верховної Ради України, в якій, зокрема, наголосивши, що Автономна Республіка Крим є невід'ємною складовою частиною України на територію якої поширюється дія Конституції України та законів України, звернулася з вимогою до російської сторони неухильно виконувати базові Угоди про перебування ЧФ РФ на території України, а саме негайно відвести війська в місця їх дислокації та до Президента РФ В.В.Путіна не допустити введення ЗС Росії на територію України.

3. Постанову "Про підтримку Збройних сил України, інших військових формувань України".

3 березня 2014р. Указом в.о. Президента України, Голови Верховної Ради України О.В.Турчинова було введено в дію Рішення Ради безпеки і оборони України від 1 березня 2014 р. "Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України". Відповідно до цього рішення будуть невідкладно здійснені такі кроки:

- приведено ЗС України та інші військові формування нашої держави у повну бойову готовність;

- скликано навчальні збори військовозобов'язаних у необхідних обсягах у час і строки, визначені Генеральним штабом ЗС України;

- виділено необхідні фінансові, матеріально-технічні та інші ресурси для належного забезпечення безпеки, прав та інтересів громадян України, суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності державних кордонів України;

- надіслано звернення до зовнішньополітичних відомств окремих держав-підписантів Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 5 грудня 1994 р., зокрема США і Великобританії, із закликом забезпечити безпеку України та провести відповідні консультації офіційних осіб у Києві;

- забезпечено посилену охорону об'єктів енергетики та критичної інфраструктури України;

- створено оперативний штаб з питань реагування на ситуацію в АР Крим та м.Севастополь на чолі з Секретарем РНБО України.

Україна закликає всі держави-члени ООН продемонструвати солідарність з українським народом та захистити суверенітет і територіальну цілісність України.

 

Посольство України

Преторія, 3 березня 2014р.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux