• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Пріоритети Українського головування в ОБСЄ (Прес-реліз)
Опубліковано 29 січня 2013 року о 09:30

17 січня 2013 року Міністр закордонних справ України, Діючий голова Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) Леонід Кожара на засіданні Постійної ради ОБСЄ представив пріоритети Українського головування в Організації у військово-політичному, економіко-довкільному та людському вимірах діяльності ОБСЄ, а також основні заходи, які плануються українською стороною з метою реалізації запланованих пріоритетів

Прес-реліз

Пріоритети Українського головування в ОБСЄ

17 січня 2013 року Міністр закордонних справ України, Діючий голова Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) Леонід Кожара на засіданні Постійної ради ОБСЄ представив пріоритети Українського головування в Організації у військово-політичному, економіко-довкільному та людському вимірах діяльності ОБСЄ, а також основні заходи, які плануються українською стороною з метою реалізації запланованих пріоритетів.

Серед ключових пріоритетів Українського головування протягом 2013 року були відзначені: сприяння розв’язанню тривалих конфліктів у рамках визначених форматів, протидія торгівлі людьми та просування свободи ЗМІ.

Українське головування налаштоване на швидке започаткування діалогу між 57 державами-учасницями в рамках процесу “Гельсінкі +40” на основі рішення Міністерської ради ОБСЄ, ухваленого у м. Дублін у грудні 2012 року. Українського головування планує створити неформальну робочу групу з питань “Гельсінкі+40” та провести її перше засідання на початку лютого 2013 року. Україна розвиватиме цю ініціативу, спрямовану на визначення практичних кроків на шляху до створення на просторі ОБСЄ Євроатлантичного та Євразійського безпекового співтовариства, на основі принципів спільної власності та відповідальності всіх держав-учасниць.

Україна підтримає започаткування в рамках Форуму ОБСЄ з питань співробітництва у галузі безпеки діалогу щодо ролі режиму контролю над звичайними озброєннями в архітектурі європейської безпеки. Крім того, сприятиме завершенню процесу оновлення Керівних принципів ОБСЄ з нерозповсюдження 1994 року.

Україна спрямовуватиме особливі зусилля на досягнення прогресу у процесі придністровського врегулювання у форматі “5+2”.

Українське головування підтримуватиме діяльність співголів Мінської групи, спрямовану на посилення переговорного процесу щодо нагірно-карабаського врегулювання.

Женевські дискусії залишаються важливим інструментом покращення безпекової та гуманітарної ситуації на територіях, що були охоплені конфліктом у Грузії.

Боротьба з транснаціональними загрозами, такими як тероризм, організована злочинність, торгівля людьми, наркотрафік та незаконний обіг зброї, ще одним пріоритетом діяльності Українського головування. Україна спрямовуватиме зусилля на імплементацію рішення Дублінського засідання Міністерської ради ОБСЄ, яке встановлює рамкові засади для посилення співробітництва держав-учасниць на цьому напрямі. Планується проведення тематичних заходів з питань боротьби з тероризмом та з наркотрафіком.

Україна бачить перспективи для поглиблення діалогу в рамках економіко-довкільного виміру діяльності ОБСЄ з метою пошуку адекватних відповідей на економічні та екологічні виклики сучасності. У цьому зв’язку Економіко-довкільний форум ОБСЄ у 2013 році буде присвячений питанням впливу на навколишнє середовище енергетичної діяльності, стимулювання енерго-ефективності та відновлювальних джерел енергії.

У людському вимірі діяльності ОБСЄ Україна зосередиться на посиленні імплементації існуючих зобов’язань, протидії торгівлі людьми, вдосконаленні законодавчого забезпечення свободи слова, а також питаннях освіти молоді з питань прав людини.

Україна підтримає заходи в рамках інституцій ОБСЄ: Бюро з демократичних інституцій і прав людини, Верховного представника з національних меншин та Представника з питань свободи ЗМІ.

Січень 2013 року Посольство України в Південно-Африканській Республіці

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux