Посольство України у Південно-Африканській Республіці

Київ 19:41

Південно-Африканська Республіка

Рекомендації щодо правил поведінки

Режим в'їзду: Візовий

Візи оформлюються через Посольство ПАР в Україні.

З метою вжиття заходів, спрямованих на протидію торгівлі дітьми, з червня 2015 року були посилені вимоги щодо документів, необхідних для виїзду дітей віком до 18 років за межі ПАР, незалежно від їхнього громадянства. Зокрема, було запроваджено необхідність пред’явлення дозволу батьків або одного з них у разі самостійного виїзду дитини або у супроводі одного з батьків, а також свідоцтва про народження дитини з перекладом на англійську мову.

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Київ

Загальний рівень злочинності в країні продовжує бути досить високим, а Йоханнесбург взагалі вважається однією з найбільш криміногенних зон в світі. Однак в основних туристичних районах цілком безпечно. Однак необхідно виявляти всі розумні засоби безпеки як щодо речей, так і щодо особистої безпеки. Поліцейська служба ПАР (SAPS) робить масу зусиль для забезпечення безпеки, але все ж такі райони, як Соуето, Хіллбро, Олександра та Кеттлхонг в Йоханнесбургу, не рекомендуються для відвідування окрім як в організованй групі. Екскурсії поодинці відверто небезпечні. Завжди слід збирати компанію, перш ніж іти купатися, гуляти по горах або йти в похід. Вечорами їздити поодинці в автобусах, маршрутних таксі та потягах не рекомендується. Слід також уникати піших прогулянок у будь-яких місцях в ПАР вночі.

При використанні банкоматів великий ризик шахрайства та пограбування. Не слід передавати кредитну картку в чужі руки (для оплати рахунку в ресторані, за парковку і т.д.). Шахрайство з кредитними картками в ПАР дуже поширене. Також велика частка злочинів, скоєних наркозалежними особами (наркоманія в ПАР вважається національним лихом). В країні дуже велика кількість людей, заражених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ).

У країні дуже високий рівень сонячної радіації, тому захисні окуляри, креми, головні убори і легкий одяг з довгими рукавами є бажаними для використання. Певну небезпеку становлять дрібні гельмінти-шистосоми, що живуть у воді місцевих озер і річок, а також отруйні змії, комарі (особливо малярійний комар "анофелес", поширений на прибережних рівнинах східного узбережжя). Навіть в державних та приватних природних заповідниках треба бути обережним з дикими тваринами.

Питна вода з-під крану, так само як і бутильована вода в цілому безпечна для вживання. Якість їжі в переважній більшості ресторанів та каеф відповідає европейським санітарним нормам. Вуличні лотки та бістро також вважаються безпечними. Напруга в електромережі становить, як правило, 220 В, 50 Гц). Більшість електричних виделок з 3-ма круглими штирьками (з заземлювачем), але зустрічаються пристрої і з европейською розеткою. Перехідники можна скрізь знайти у продажу.

З осені 2006 року в країні проводиться велика і послідовна програма з обмеження куріння. Правопорушенням вважається куріння в більшості громадських місць, у тому числі ближче офіційно встановленої відстані від вікон будинків, вентиляції, проходів або входів в будівлі громадського призначення – за таке порушення передбачається штраф у розмірі 200 рандів (близько $ 30). Паління в барах і ресторанах також помітно обмежується. Паління в громадському транспорті, на вокзалах і в аеропортах заборонено.

У Південно-Африканській Республіці розвинута банківська система, кредитні картки міжнародних платіжних систем VISA та MASTERCARD приймаються для оплати в готелях, ресторанах, магазинах, туристичних агентствах, авіакомпаніях тощо. Оплата послуг здійснюється лише у місцевій валюті – південноафриканський ранд. Обмін валюти можна здійснити в банках, спеціалізованих пунктах обміну, готелях та міжнародному аеропорту.

У ПАР чайові, як правило, не включені в рахунок і тому Вам вирішувати, скільки залишати за обслуговування. Але, як правило, сума повинна становити 10 – 15%. На парковках і заправках прийнято залишати здачу обслуговуючому персоналу (в розумних межах, зрозуміло), це завжди цінується, навіть якщо сума зовсім маленька.

Безпекова ситуація в Південно-Африканській Республіці

Аналіз регіональної обстановки в країні перебування, що на постійній основі здійснюється Посольством України в ПАР показує, що на даний час продовжують існувати певні ризики та загрози щодо безпечного перебування в ПАР.

Зокрема, такі проблеми, насамперед суттєво пов’язані з зазвичай недосконалим інфраструктурним потенціалом держави та суттєвим загостренням криміногенної ситуації в державі. Як відзначають експерти регіонального офісу ООН в м. Преторії, владі досить важко вдається контролювати її розвиток, в зв’язку із чим, ПАР фактично перетворюється на регіональний центр організованої злочинності, пов’язаної із незаконним обігом важких наркотиків, протиправними оборудками із дорогоцінним камінням та відмивання коштів отриманих злочинним шляхом.

Як констатує офіційна статистика, стрімко зростає кількість і загальнокримінальних злочинів. Так, ростуть показники кількості пограбувань та розбоїв, зґвалтувань, вбивств, нападів на автомобілі, які перевозять готівку, та пограбування банків, викрадення приватного автотранспорту, проникнення в житлові та офісні приміщення.

В результаті кримінальних злочинів тільки в столиці країни - Преторії протягом 2011 року було вбито 700 осіб, орієнтовно 30 тис. жителів міста стали жертвами вуличної злочинності (у зв’язку із цим не рекомендується у вечірній час їздити поодинці в автобусах, маршрутних таксі та потягах), понад 35 тис. мешканців стали жертвами проникнення злочинців до їх житлових приміщень. При цьому, експерти звертають увагу на ту обставину, що багато із заарештованих поліцією злочинців є рецидивістами, які на час скоєння ними злочинів перебували під слідством та були випущені судами на свободу.

Окреме занепокоєння викликає велика кількість насильницьких злочинів проти жінок та дітей. Поряд з цим, стрімко починають розвиватись «відносно нові» види кримінального бізнесу такі як торгівля людськими органами, напади на торговельні центри з застосуванням вогнепальної зброї, викрадення людей з метою викупу, шахрайство з кредитними картками.

На думку окремих міжнародних експертів, поточний високий рівень злочинності і насильства негативним чином впливає на туристичну галузь регіону.

Умови працевлаштування

У 2002 році був прийнятий Закон ПАР Про імміграцію № 13 (далі – Закон). Цей закон, що набув чинності 07 квітня 2003 року, зараз є єдиним законом ПАР, який регулює питання щодо в’їзду іноземців та осіб без громадянства в республіку, їх перебування/проживання в ній та їх виїзд з з країни. У 2004 та 2007 роках до згаданого Закону були внесені певні зміни.

Тепер проаналізуємо, який існує порядок в’їзду та перебування іноземців. Іноземець, який/яка не є власником дозволу на постійне проживання в ПАР, може в’їхати в країну якщо його/її паспорт буде дійсним не менше 30 днів після останнього дня перебування в республіці та за наявності дозволу на тимчасове перебування. Такий дозвіл може бути оформлений у вигляді візи для в’їзду в країну чи власне дозволу на тимчасове перебування. Відповідно до Закону існують наступні дозволи: дозвіл відвідувача (visitor’spermit), дозвіл на навчання (studypermit), дозвіл, виданий згідно з міжнародним договором ПАР (treatypermit), діловий дозвіл (businesspermit), дозвіл члена екіпажу (crewpermit), дозвіл на в’їзд з метою лікування (medicaltreatmentpermit), дозвіл родичів (relative’spermit), дозвіл на працевлаштування (workpermit), дозвіл для пенсіонерів (retiredpersonpermit), корпоративний дозвіл (corporatepermit), дозвіл по програмам обміну (exchangepermit), транзитний дозвіл шукача притулку (asylumtransitpermit), дозвіл на перетин кордону та дозвіл на транзит (cross-borderandtransitpermits). Крім того, право на в’їзд в ПАР дає дозвіл на постійне проживання (permanentresidencepermit).

Дозвіл відвідувача (віза на відвідування країни, як правило, з туристичною, приватною, діловою або іншою метою на короткий строк) видається закордонними дипломатичними установами ПАР (далі – ЗДУ ПАР) на строк до 3 місяців з можливим подовженням її строку МВС ще на 3 місяці. Такий дозвіл може бути подовженим МВС на строк до 3 років за умови, якщо іноземець має достатнє матеріальне забезпечення та буде займатися в ПАР академічною працею, добровільною чи благодійною діяльністю, дослідженням або іншою обумовленою діяльністю. Власник дозволу відвідувача не може займатися трудовою діяльністю. Згідно з Законом ЗДУ мають право вимагати від заявників на отримання такого дозволу фінансової або іншої гарантії повернення на батьківщину. Такий дозвіл видається також чоловіку/дружині громадянина або постійного мешканця ПАР.

Дозвіл на працевлаштування за квотою видається іноземцям відповідної професійної категорії чи класу. Квоти встановлюються щорічно МВС за погодженням з Міністерствами праці і торгівлі та промисловості. Загальний дозвіл на працевлаштування видається усім іншим іноземцям за умови, що працедавець не зміг знайти працевлаштувати громадянина/постійного мешканця ПАР з кваліфікацією або навичками та досвідом, необхідними для виконання тієї чи іншої роботи, а також що працедавець не порушує умови та вимоги трудового законодавства ПАР щодо прийому на роботу, включаючи розмір заробітної плати, пільги, колективні угоди та інші стандарти, що існують для громадян ПАР. Такий дозвіл є найрозповсюдженішим серед іноземців, громадян країн африканського континенту, які тисячами прямують в ПАР у пошуках гарного життя. Імміграційні правила дозволяють іноземцю, який прибув в ПАР з візою/дозволом відвідувача, подати документи до МВС щодо зміни статуса. Для отримання загального дозволу на працевлаштування подається наступний перелік документів: заява-анкета; паспорт; підтвердження оплати адміністративного збору (169 дол. США); депозит у розмірі вартості авіаквитка до країни постійного проживання; трудовий договір; довідка від дипломованого бухгалтера про опис вакантної посади; її наявність та намір бути зайнятою іноземцем; підтвердження наявності у кандидата на працевлаштування навичок, кваліфікації та досвіду, я також заява працедавця щодо відповідності якостей кандидата для зайняття вакантної посади (подаються нотаріально засвідчені копії дипломів/сертифікатів про освіту, документи з місць попереднього працевлаштування); підтвердження того, що з усіма кандидатами на посаду були проведені інтерв’ю; лист від працедавця на підтвердження того, що він зробив усе можливе для працевлаштування громадянина/постійного мешканця ПАР; підтвердження розміщення оголошення у місцеву газету щодо наявності вакантної посади у нього на підприємстві; лист-погодження від Міністерства праці. Такі дозволи видаються ЗДУ ПАР або МВС на строк до 3 років.

Інший тип дозволу на працевлаштування може бути виданий іноземцю, який володіє видатними навичками чи кваліфікацією. В імміграційному законодавстві ПАР існує також дозвіл на працевлаштування, що видається іноземцю, який працевлаштований закордоном у підприємстві, що має свій філіал в ПАР, та за рішенням керівництва підприємства має бути направлений на роботу в цей філіал на строк не більше двох років.

Корпоративний дозвіл є також особливим типом дозволу на в’їзд в ПАР. Він видається заявнику – корпоративному підприємству для надання йому дозволу на найм іноземців для роботи в цьому корпоративному підприємстві. МВС після консультацій з Міністерствами праці і торгівлі та промисловості встановлює максимальну кількість іноземців, які можуть бути працевлаштованими корпоративним підприємством на підставі цього дозволу.

Дозвіл по програмам обміну видається іноземцям, які в’їжджають до країни згідно програм культурного, економічного чи соціального обміну, що організовуються державною або навчальної установою ПАР у співробітництві з державною або навчальної установою іноземної держави; або іноземцям, не старшим 25 років, які отримали пропозицію щодо працевлаштування строком до 1 року.

Відповідно до Закону дозвіл на постійне проживання буває двох видів: прямий та дозвіл на постійне проживання, що надається за інших підстав. Прямий дозвіл на постійне проживання оформляється іноземцям, які: а) мали дозвіл на працевлаштування як мінімум 5 років, включно з корпоративним дозволом; б) були одружені з громадянином/постійним мешканцем ПАР як мінімум 5 років (за умови, що такий дозвіл буде вважатися недійсним, якщо протягом двох років після його видачі шлюб буде розірваним); в) є дітьми громадянина/постійного мешканця ПАР не старше 21 року (за умови, що такий дозвіл буде вважатися недійсним, якщо протягом двох років після досягнення такою особою 21 року вона не подасть заяву про підтвердження такого дозволу); г) дитиною громадянина ПАР.

Дозвіл на постійне проживання, що надається за інших підстав, оформляється іноземцям з гарною репутацією, які:

А) отримали пропозицію щодо постійного працевлаштування (за умови, що така вакантна посада існує, подавалось оголошення щодо її наявності та не було придатного кандидата на її зайняття серед громадян/постійних мешканців ПАР, а також якщо заява на отримання такого дозволу не перевищує встановлений ліміт подачі заяв у даному секторі промисловості, торгівлі чи комерції; він може бути виданим також іншому із подружжя заявника та дітям до 21 року);

Б) володіють видатними навичками чи кваліфікацією;

В) мають намір заснувати чи заснували підприємство в ПАР та інвестують в нього капітал встановленого розміру (зараз такий розмір становить мінімум 2.5 мільйона рандів – орієнтовно 345 тисяч дол. США). Причому таке інвестування має відповідати наступним критеріям. Особа має надати: а) підтвердження досвіду та навичок зайняття підприємницькою діяльністю; б) підтвердження того, що підприємницька діяльність буде здійснюватись у тому регіоні країни, де є потреба у такій діяльності; в) підтвердження того, що як мінімум 5 громадян/постійних мешканців ПАР буде працевлаштовано у підприємстві; г) підтвердження того, що підприємницька діяльність буде здійснюватись у таких секторах економіки, як інформаційні та комунікаційні технології, виробництво одягу та текстильних виробів, виробництво хімікатів та біотехнології, сільське господарство, виробництво та обробка металів та мінералів; автомобільна сфера та транспорт, туризм, ремесло; д) підтвердження експортного потенціалу підприємства; е) підтвердження, що підприємство буде використовувати технології, які не були дуже розповсюджені в ПАР;

Е) вважаються фінансовонезалежними, тобто надали свідоцтво, видане дипломованим бухгалтером про те, що вони мають активи мінімум у 20 мільйонів рандів ПАР – орієнтовно 2.76 мільйона дол. США, та сплатили МВС 100 тисяч рандів ПАР у якості збору за оформлення дозволу на постійне проживання.

Є) є родичами громадянина/постійного мешканця ПАР.

Окремий розділ Закону визначає усі види кримінальних злочинів чи адміністративних порушень, що стосуються імміграційних процедур, та встановлює міру покарання щодо осіб які порушують такі процедури. Так, будь-яка особа, яка в’їжджає, перебуває чи виїжджає з ПАР з порушенням положень Закону, підлягає ув’язненню строком до 3 місяців чи сплаті штрафу. За невиїзд з країни у встановлений термін іноземець карається штрафом або ув’язненням строком до дев’яти місяців. Будь-яка особа, яка свідомо допомагає іноземцю незаконно в’їхати, перебувати чи виїхати з країни, карається штрафом або ув’язненням строком до одного року. За свідоме працевлаштування нелегального мігранта Законом передбачено покарання у вигляді штрафу або ув’язнення строком до одного року. Будь-яка посадова особа МВС за порушення норм, встановлених Законом, карається ув’язненням строком до трьох років або штрафом.

Серед адміністративних порушень хочеться виділити призначення адміністративного штрафу іноземцям, які виїжджають з країни після спливу візи чи дозволу на тимчасове перебування. Такий штраф призначається у розмірі до 3000 рандів (орієнтовно 414 дол. США). 

Невідкладна медична допомога

Медична система Південної Африки – одна із самих найкращих у світі, але Ви маєте знати, як діяти у випадку виникнення загрози здоров’ю. Перед подорожжю обов’язково дізнайтеся, чи діє Ваша медична страховка на території ПАР. Дізнайтеся всі деталі і тримайте при собі страховий поліс або необхідну про нього інформацію. Якщо дія Вашої медичної страховки не розповсюджується на територію ПАР, то бажано придбати тимчасову туристичну страховку, оскільки стаціонарне лікування в ПАР дуже дороге. В ПАР немає безкоштовної медичної допомоги. Якщо Ви захворіли або отримали травму, Вам треба знати один важливий телефонний номер - 10111. Не має значення, в якій частині країни Ви перебуваєте, за цим номером ви завжди зможете зв’язатися з місцевими екстреними службами, у тому числі з поліцією, пожежниками, невідкладною медичною допомогою тощо.

Митні питання

Митні правила не створюють жодних проблем для туристів. Після приземлення в міжнародних аеропортах або під час перетину кордону у пункті пропуску Ви проходите паспортний контроль. Заповнюється декларація англійською мовою, в якій Ви вказуєте суму наявної у Вас валюти, перераховуєте ювелірні та інші цінності. Пред’являється тільки паспорт, хоча можуть попросити показати запрошення та документ про іммунізацію (у разі в’їзду з країн до поширені інфекційні захворювання).

Відповідно до митного законодавства ПАР в країну можна безмитно ввезти:

цигарки – 400 шт.сигари – 50 шт.цигартовий або люльковий тютюн – 250 гвино–2лінші спиртні напої–1лпарфуми – 50 млтуалетну воду – 250 млподарунки, сувеніри та інші товари на суму 500 рандів (близько 60 дол США).

Особам до 18 років не дозволяється провезення тютюну і алкоголю. Заборонено ввезення зброї (на мисливську зброю вимагається спеціальна ліцензія терміном на 180 днів, яка одержується в місці перетину кордону) і наркотиків, а також свіжих овочів та фруктів. Заборонено вивезення необроблених діамантів, а на вироби з коштовних металів та діаманти треба мати відповідний сертифікат з магазину. Для вивезення шкір диких тварин потрібен дозвіл державної ветеринарної служби.

Ввезення і вивіз валюти не обмежений, у тому числі в дорожніх чеках і за кредитними картками. Ввезення та вивезення місцевої валюти обмежується сумою не більше 500 ZAR на особу. На всій території країни Ви можете розрахуватись за товари та послуги міжнародними кредитними картки "Амерікен експрес", "Віза", "Мастер кард", "Дайнерз клаб" та ін. При вивезенні товару на кордоні або в аеропортах Вам повернуть готівкою суму податку на додану вартість (VAT) в розмірі 14% від вартості придбаних товарів за пред’явленими чеками з магазинів.

Корисні номери телефонів (поліція, довідкова служба, служба порятунку тощо)

Якщо Ви захворіли, отримали травму, проти Вас скоєно кримінальний злочин, існує загороза пожежи тощо Вам треба знати один важливий телефонний номер: 10111. Не має значення, в якій частині країни Ви перебуваєте, за цим номером ви завжди зможете зв’язатися з місцевими екстреними службами, у тому числі з поліцією, пожежниками, невідкладною медичною допомогою тощо.

Якщо Ви потрапили у неприємності, краще всього невідкладно звернутися до Посольства України. Тому завжди майте при собі відповідні номери телефонів.

 

Мапа


Республіка Ботсвана

Рекомендації щодо правил поведінки

Режим в'їзду: Візовий

Візи оформлюються через Посольство Ботсвани в Королівстві Швеція (www.botswana.se)

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Стокгольм

Відвідуючи Ботсвану слід пам’ятати, що фотографування або відеозйомка президента, міністрів уряду, представників поліції або військових, а також будівель поліції, військових об'єктів і аеропортів заборонені.

При в'їзді в країну у туристів можуть вимагати пред’явлення сертифікату про наявність щеплення від жовтої лихоманки. Щеплення бажано зробити за 10 днів до планованого в'їзду в країну. У Ботсвані є випадки захворювання малярією, тому варто пропити для профілактики курс ларіам, мефлахілі або інших препаратів, попередньо проконсультувавшись з лікарем.

Під час поїздок на сафарі з машин можна виходити тільки у відведених місцях. Втім, всі машини мають відкриті верхні частини салону, що в будь-якому випадку дає туристам можливість вдосталь помилуватися місцевою фауною.

Важливий момент - це правила поведінки в національних парках. По-перше, ніколи не годувати диких тварин під час сафарі. Не тримати руки в кишенях і не показувати їжу бабуїнам. При зустрічі зі слонами треба завжди поступатися їм місцем на дорозі і не ставати між батьками і дитинчатами. Необхідно остерігатися кліщів.

Крім того, не можна шуміти під час прогулянки, не можна вивозити з заповідників рослини і привозити туди домашніх тварин. По паркам не можна пересуватися на велосипедах, мотоциклах і роликових ковзанах. Палити можна тільки в лоджах - але не на прогулянках. Не можна залишати їжу в доступних для тварин місцях. Не можна виливати на землю напої і викидати сміття.

У Ботсвані розвинута банківська система, кредитні картки міжнародних платіжних систем VISA та MASTERCARD приймаються для оплати в готелях, ресторанах, та магазинах великих міст, але за їх межами використання кредитних карток є обмеженим. Оплата послуг здійснюється лише у місцевій валюті – пула. Обмін валюти можна здійснити в банках, спеціалізованих пунктах обміну, готелях та міжнародному аеропорту.

            Безпекова ситуація

На відміну від багатьох африканських країн Ботсвана – порівняно безпечне місце. Тут низький рівень злочинності, місцеві жителі переважно гостинні і люблять туристів за той внесок в економіку, який вони роблять, відвідуючи країну.

У той же час, як зазначають експерти, Ботсвана є однією з не багатьох країн в Південній Африці, де питання про національну безпеку часто обговорюється, а політика у сфері державної безпеки є предметом стурбованості для все більшого числа громадян.

Безпекова ситуація у країні залишається стабільною, однак, як свідчить кримінальна хроніка, криміногенна обстановка має тенденцію до загострення.

Умови працевлаштування

Уряд Ботсвани дотримується відкритого підходу до політики міграції: дозволяє необмежений в'їзд іноземних громадян, що бажають працевлаштуватися, створюючи іноземним фахівцям усі необхідні умови для роботи в країні. Професіоналам-іммігрантам надаються страховка, безкоштовна освіта для дітей, знижки на купівлю машини, спорудження будинку.

Сьогодні імміграція у Ботсвану для працевлаштування користується популярністю. Особливо країна зацікавлена в залученні іноземних професійних працівників. Проте слід зазначити, що аналітики чекають у майбутньому обмеження імміграційної політики Ботсвани, оскільки все більш освіченою і кваліфікованою стає місцева робоча сила.

Надання медичних, соціальних послуг

При в'їзді в країну у туристів можуть запитати сертифікат про наявність щеплення від жовтої лихоманки. Щеплення бажано зробити за 10 днів до запланованого в'їзду в країну (діє вона протягом 10 років).

Відвідувачам рекомендується вжити необхідних заходів безпеки проти ВІЛ / СНІДу.

Перед від'їздом до Ботсвани потрібно звернутися до лікаря і приймати будь-які лікарські препарати для профілактики від малярії (особливо тим хто подорожує в районах Окаванго і Чобе, під час і відразу після сезону дощів, з листопада по квітень). Вагітним або дуже маленьким дітям не рекомендується їздити в ендемічні райони. Інші запобіжні заходи: носити одяг з довгими рукавами, закрите взуття.

Для відвідувачів віддалених районів Ботсвани необхідно мати повну медичну страховку. Переконайтеся, що ваш страховий поліс буде прийнято в Ботсвані. Медичні послуги надаються за помірними цінами. Приватні лікарі доступні в містах країни, таких як Габороне, Франсістаун, Маун. У м. Габороне приватна клініка є найбільшою приватною лікарнею в Ботсвані. У лікарнях потрібна медична страховка, проте також приймається оплата готівкою.

Митні правила

Митний контроль: дозволено безмитне ввезення сигарет - 400 шт., або сигар - 50 шт., або тютюну - 250 гр., міцних спиртних напоїв - 1 л, вина - 1 л, парфюмерії - 300 гр. (на подружню пару або одно особу); фото-, кінокамери, фільми, спортивна зброя, боєприпаси декларуються; дозволено ввезення предметів і речей домашнього ужитку - в межах особистої потреби. Заборонено ввезення: сільгосппродуктів (насіння, саджанці, цибулини і тому подібне), свіжого м'яса і інших продуктів тваринного походження; наркотичних речовин; отруйних, вибухових речовин. Потрібно ліцензію на володіння вогнепальною зброєю, а також дозвіл на його ввезення.

Дозволено ввезення: виробів із слонової кістки, шкур диких тварин, виробів з натуральної шкіри, золотих, срібних монет і марок - в межах особистих потреб.

Валюта: грошова одиниця - ботсванська пулу(дорівнює 100 тобі). Обмінний курс: 1 дол. США дорівнює приблизно 6 ботсванським пулам. Ввезення національної і іноземної валюти не обмежене (декларація обов'язкова).

Корисні номери телефонів

Телефонний код країни -267.

Щоб зателефонувати з України до Ботсвани потрібно набрати 00-(267)- (код міста) - номер міського телефону. Для дзвінка з Ботсвани в Україну - 00 - 38 - (код міста України) - номер міського телефону.

Послуги мобільного зв’зку в країні здійснюють компанії BTC, Orange и Mascom.

Екстрені номери:

Пожежна служба  - 998.

Поліція - 999.

Швидка допомога - 997, 911.

Мапа


Республіка Замбія

Рекомендації щодо правил поведінки

            Режим в'їзду: Візовий

            Віза може бути оформлена в міжнародних пунктах пропуску, Посольстві Замбії в РФ або онлайн

            Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Москва

При відвідуванні Замбії необхідно дотримуватися стандартних правил поведінки, характерних в цілому для країн Африки: бажано не гуляти по центральних вулицях міста в темний час доби, не знаходитись в густонаселених районах міста, не носити прикраси з дорогоцінних металів і каменів, стежити за збереженням дорожніх сумок і інших особистих речей.

У Замбії розвинута банківська система, кредитні картки міжнародних платіжних систем VISA та MASTERCARD приймаються для оплати в готелях, ресторанах, туристичних агентствах, авіакомпаніях тощо. Оплата послуг здійснюється лише у місцевій валюті – замбійська квача. Обмін валюти можна здійснити в банках, спеціалізованих пунктах обміну, готелях та міжнародному аеропорту.

Безпекова ситуація

Криміногенна обстановка в країні – нестабільна. Останнім часом почастішали випадки пограбувань і озброєних нападів на іноземних громадян із застосуванням вогнепальної зброї.

В цілому Замбія – безпечна країна, хоча у великих містах завжди є шанс стати жертвою грабіжників або шахраїв. Зменшити ризик можна, не забуваючи про запобіжні заходи: залишати паспорт і великі гроші в сейфі готелю, обмежити пересування пішки та вночі.

Крім того, не варто пити воду з-під крана, вступати в незахищені статеві стосунки, носити майки без рукавів під палючим сонцем чи залишати на ніч відкриті вікна - є ризик бути укушеним малярійними комарами. Рекомендкємо приймати антималярійні таблетки, зробити щеплення від жовтої лихоманки.

Умови працевлаштування

Сьогодні імміграція у Замбію з метою працевлаштування користується популярністю. Країна зацікавлена в залученні іноземних професійних працівників, особливо у сфері медицини.

Дозвіл на працевлаштування може бути виданий іноземцю, який володіє відповідними навичками чи кваліфікацією. В імміграційному законодавстві Замбії існує також дозвіл на працевлаштування, що видається іноземцю, який працевлаштований за кордоном у підприємстві, що має свій філіал в Замбії, та за рішенням керівництва підприємства має бути направлений на роботу в цей філіал.

Надання медичних, соціальних послуг

Система охорони здоров'я в Замбії розвинена слабо. Головна медична установа країни – Державний госпіталь "University Teaching Hospital", знаходиться у м. Лусака. У госпіталі працюють, у тому числі, лікарі з України та фахівці з країн СНД. На території госпіталю розташована Центральна державна ветеринарна клініка.

У Лусаці також є ряд спеціалізованих приватних клінік (ортопедична, стоматологічна, офтальмологічна і гінекологічна клінічна лабораторії).

У 1969 р. в країні було введено безкоштовне медичне обслуговування, проте із-за економічних труднощів в середині 90-х більшість медичних установ повернулися до надання платних послуг.

Митні правила

Ввезення іноземної валюти не обмежене, але декларація обов'язкова. Вивіз ввезеної іноземної валюти не обмежений. Можна безмитно ввезти: 200 сигарет або 450 гр. тютюну, 1 відкорковану пляшку спиртних напоїв, продукти харчування в межах особистих потреб.

Вогнепальну зброю та наркотики ввозити заборонено.

Не можна вивозити необроблені коштовні і виробні камені (смарагд, аквамарин, турмалін, малахіт, аметист), вироби зі слонової кістки (максимум - 1 виріб, на який необхідно дозвіл від влади), шкури диких тварин, сувенірні монети (тільки з рахунком із спеціально уповноважених магазинів ).

Корисні номери телефонів

Телефонний код Замбії - + 260.

Штаб-квартира поліції (чергова частина) - 991, +260-211-228-964/8;

швидка медична допомога - 992;

служба пожежної безпеки - 993.

Мапа


Республіка Зімбабве

Рекомендації щодо правил поведінки

Режим в'їзду: Візовий

Віза може бути оформлена в міжнародних пунктах пропуску, Посольстві Зімбабве в РФ або онлайн

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Москва

У Зімбабве розвинута банківська система, кредитні картки міжнародних платіжних систем VISA та MASTERCARD приймаються для оплати в готелях, ресторанах, туристичних агентствах, авіакомпаніях тощо. З кінця 2008 року в країні діє багатовалютна система: в обігу знаходяться долари США, ранди ПАР, ботсванські пули. Приймаються також англійські фунти та євро.

Безпекова ситуація

Переважну більшість населення країни складають племена «шона» і «дебеле». Поведінка, що характерна для цих племен, відрізняється терпимістю, тому вірогідність виникнення побутових конфліктів незначна.

Кримінальне законодавство Зімбабве відрізняється суворістю покарань за вчинені злочини. Іноземців, які вчинили незначні правопорушення, місцева влада, після надсилання інформації до відповідного посольства, депортує з країни.

Ув'язненням караються лише тяжкі злочини, до яких відносяться:

- нелегальні операції з дорогоцінними каменями;

- торгівля та перевезення наркотиків;

- участь у торгівлі людьми.

Крім того, правопорушенням вважається недотримання імміграційного законодавства, у тому числі перевищення дозволеного терміну перебування в країні (необхідно своєчасно подовжувати термін перебування у Департаменті імміграції).

У контексті кримінальної ситуації країна є відносно спокійною.

При відвідуванні місцевих національних парків і заповідників слід строго дотримуватися усіх рекомендацій приймаючих туристичних фірм, зокрема повністю виключити самостійні поїздки по заповідниках без супроводу єгерів.

Небезпечними в цьому плані є парк Гонарежу і південні райони країни уздовж річки Лімпопо.

До безпечних районів з розвиненою туристичною інфраструктурою відносяться райони водоспаду Вікторія-Фолс, озера Кариба, а так само заповідники Хванге і Мана-Пулс.

Умови працевлаштування

Дозвіл на працевлаштування може бути виданий іноземцю, який володіє відповідними навичками чи кваліфікацією.

Надання медичних, соціальних послуг

Охорона здоров'я в країні представлена приватними клініками і державними медичними установами.

У державних лікувальних установах рівень надання медичної допомоги вкрай низький. Застаріле медичне устаткування, відсутність більшості необхідних медикаментів роблять практично неможливим проходження серйозного лікування у місцевих лікарнях.

Станції швидкої медичної допомоги є лише в найбільш великих містах(Хараре, Булавайо, Гверу, Масвинго і деяких інших). У сільській місцевості система швидкої медичної допомоги відсутня. Стоматологічні кабінети в основному приватні. Більшість аптек відкрита тільки в денний час.

Зважаючи на відтік кваліфікованих лікарів навіть в приватних клініках неможливо отримати медичну допомогу таких фахівців, як ендокринолог, дерматолог, гематолог, онколог, невропатолог.

Медична страховка забезпечує мінімальний об'єм медичного обслуговування. Придбання ліків відбувається за рахунок пацієнтів.

Зімбабве є зоною ризику з точки зору поширеності таких небезпечних захворювань, як Віл-інфекція, туберкульоз, малярія, холера.

Малярія практично відсутня в центральній частині країни, проте в долинах річок Лімпопо і Замбезі ризик зараження різко зростає.

Митні правила

Ввезення і вивезення валюти не обмежені, декларуються суми понад 50000 USD. На ввезення мисливської зброї та боєприпасів потрібен дозвіл - так само, як і на вивіз мисливських трофеїв. Вартість такого дозволу - 250 USD. Заборонено ввезення наркотиків і деяких медикаментів.

Дозволено безмитне ввезення алкогольної продукції - не більше 5 пляшок на людину, сигарет - не більше 10 упаковок на одну людину.

Обмеження на придбання ювелірних прикрас для особистого використання відсутні.

У Зімбабве діє суворий контроль за вивезенням з країни виробів із слонової кістки, а також будь-яких виробів з шкіри диких тварин (включаючи ремені, сумки і так далі).

При купівлі вказаних предметів слід одночасно оформляти спеціальний сертифікат на вивезення, один екземпляр якого здається в органи митниці при виїзді з країни.

Категорично не рекомендується купувати у Зімбабве необроблені коштовні камені, ввезення і вивезення яких приватними особами заборонене.

Правила ввезення/вивезення різних видів зброї в цілому аналогічні міжнародним.

Слід зазначити, що при купівлі мисливського туру і необхідності ввезти в Зімбабве особисту вогнепальну мисливську зброю бажано користуватися послугами відповідних спеціалізованих фірм ПАР (як посередника), що мають міжнародну сертифікацію.

При перетині кордону Зімбабве на автомобілі водій повинен мати страховку на машину, а також оригінали реєстраційних документів.

Для виїзду з країни на машині, придбаній в Зімбабве, заздалегідь має бути оформлений документ (Vehicle Clearance Certificate), що підтверджує, що цей автомобіль не знаходиться в розшуку. Цей сертифікат видається спеціалізованим підрозділом поліції (Willоwvale Road, Southerton, Harare).

Корисні номери телефонів

Поліція - 777-777 або 995.

Пожежна команда - 720-206 або 993.

Швидка допомога - 722-188 або 994.

Комутатор МЗС - 793-371, 793-373.

Мапа


Королівство Лесото

Рекомендації щодо правил поведінки

Режим в'їзду: Візовий

Віза оформлюється в будь-якому дипломатичному представництві чи консульській установі Лесото за кордоном. Найближче Посольство Королівства Лесото знаходиться у Німеччині (www.lesothoembassy.de

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Берлін

            У Лесото приймаються для оплати кредитні картки міжнародних платіжних систем VISA та MASTERCARD у більшості готелів, ресторанів та магазинів столиці, але за її межами використання кредитних карток є обмеженим. Оплата послуг здійснюється як у місцевій валюті – лоті, так і південноафриканських рандах. Обмін валюти можна здійснити в банках, спеціалізованих пунктах обміну, готелях та міжнародному аеропорту.

Безпекова ситуація

Криміногенна ситуація у Лесото в цілому спокійніша, ніж в ПАР, проте високий рівень безробіття, соціальна напруженість викликані зростанням злочинності та поширенням ВІЛ та СНІДу. При відвідуванні країни необхідно дотримуватися елементарних правил безпеки. Рекомендуємо стежити за особистими речами, у темний час доби виходити на вулицю не рекомендується.

Умови працевлаштування

          Надання медичних, соціальних послуг

Лесото має досить низькі показники інфекційної безпеки. Додаткові запобіжні заходи варто вживати при відвідуванні провінцій. Існує ймовірність отримання інфекційних захворювань при вживанні питної води у віддалених областях країни.

Віл-інфекція і туберкульоз забезпечили Лесото сумний "рекорд" за мінімальною середньою тривалістю життя - всього 36 років (за оцінкою міжнародної гуманітарної організації "Лікарі без меж").

За поширенням Віл-СНІД королівство займає третє місце у світі, за поширенням туберкульозу - четверте. Причини такої соціальної картини – убогість, недоїдання, нестача лікарів і ліків.

Митні правила

Лесото входить у Південно-Африканський митний союз разом із ПАР, Намібією, Ботсваною і Свазілендом, тому правила ввезення і вивезення матеріальних цінностей, валюти, товарів народного споживання, зброї, домашніх тварин відповідають прийнятим в цій організації стандартам.

Корисні номери телефонів

Поліція:  + 266 22 317262; + 266 22 310045


Республіка Маврикій

Рекомендації щодо правил поведінки

Режим в'їзду: Візовий

Туристична віза оформлюється в аеропорту

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Москва

За межами пляжної зони рекомендується ходити в одязі, а не в купальниках.

Перед відвідуванням мечетей і індуїстських храмів слід одягатися стримано і обов'язково роззуватися перед входом до храму. Не слід голосно розмовляти або сміятися біля культових споруд. Фотографувати храми офіційно не заборонено, але краще перед зйомкою запитати дозволу у служителів. Також обережно слід відноситися і до фотографування місцевих жителів - не всі з них сприймуть таку спробу спокійно.

В країні розвинута банківська система, кредитні картки міжнародних платіжних систем VISA та MASTERCARD приймаються для оплати в готелях, ресторанах, магазинах, туристичних агентствах, авіакомпаніях тощо. Оплата послуг здійснюється лише у місцевій валюті – маврикійська рупія. Обмін валюти можна здійснити в банках, спеціалізованих пунктах обміну, готелях та міжнародному аеропорту.

Безпекова ситуація

Рівень злочинності - низький. Кишенькові крадіжки і дрібне злодійство зустрічаються лише у великих туристичних районах.

Воду в готелях можна пити з-під крана (вона проходить ретельне очищення), але рекомендується вживати бутильовану воду.

Ніяких спеціальних щеплень не вимагається. Отруйних тварин і комах на острові немає, проте укуси деяких представників місцевої фауни болючі і можуть викликати алергічні реакції.

            Надання медичних, соціальних послуг

Медичне обслуговування у державних клініках безкоштовне, у приватних - платне.

Митні правила

Ввезення і вивезення іноземної та національної валют не обмежені (декларація обов'язкова). Для осіб старше 18 років дозволено безмитне ввезення 200 сигарет або 50 сигар або 250 гр тютюну, міцних спиртних напоїв - до літра, вина або пива - до 2 л, до 250 мл туалетної води або один флакон парфумів, а також відео-, фото та іншої побутової техніки - по одному предмету кожного найменування.

Заборонено ввезення наркотиків, зброї, військового спорядження та амуніції, фруктів та харчових продуктів з Африки, Східної та Південно-Східної Азії, насіння, рослин і квітів та автомобільних покришок. Заборонено вивіз виробів з коралу і предметів, піднятих з дна моря без відповідного дозволу. Для перевезення тварин необхідний дозвіл ветеринарної служби Міністерства сільського господарства Маврикія.

Корисні номери телефонів

Довідкова служба: 150;

поліція: 999, 208-7020;

швидка допомога: 114;

служба порятунку: 116;

пожежна охорона: 995 або 115.

Міжміських кодів на території країни не існує. Всі номери набираються прямим викликом.

 

У разі надзвичайних ситуацій та з питань отримання консультацій консульсько-правового характеру:

Почесне Консульство України у м.Порт-Луі

Керівник:

Куріман Абдул Махабуб
Почесний консул України у Республіці Маврикій

Адреса:

Royal Road,

St Julien,

Union Flacq, Mauritius

Телефон:

+(230) 4128710, mob.: +(230) 2580692

Факс:

+(230) 4128710

Ел. пошта:

kureemun@hotmail.co.uk

Графік роботи:

Понеділок-П’ятниця:

09:00-16:00

Межі консульського округу:

Республіка Маврикій

 


Республіка Мадагаскар

Рекомендації щодо правил поведінки

Режим в'їзду: Візовий

Віза оформлюється в аеропорті після прибуття

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Москва

Рекомендації щодо правил поведінки:

- утримуватися від піших прогулянок, особливо у темний час доби. У м. Антананаріву уникати відвідування районів Амбуидзатуву, Анпасама, Амбундруна, Аналакели і Ануси;

- не користуватися громадським транспортом;

- переміщатися по можливості у світлий час доби на таксі або особистому автомобілі, закривши вікна і блокувавши двері;

- зупинятися тільки на вимогу співробітників правоохоронних органів;

- мати засоби зв'язку - мобільний або супутниковий телефон, при цьому слід враховувати, що в сільській місцевості стільниковий зв'язок часто відсутній;

- перед виїздом, особливо на великі відстані, перевірити технічний стан автомобіля, наявність аптечки. Передбачити можливість ремонту автомобіля в дорозі.

В країні приймаються для оплати кредитні картки міжнародних платіжних систем VISA та MASTERCARD у більшості готелів, ресторанів та магазинів столиці, але за її межами використання кредитних карток є обмеженим. Оплата послуг здійснюється лише у місцевій валюті – малагасійський аріарі. Обмін валюти можна здійснити в банках, спеціалізованих пунктах обміну, готелях та міжнародному аеропорту.

Безпекова ситуація

Криміногенна ситуація дуже непроста і продовжує погіршуватись на тлі гострої внутрішньополітичної кризи, що вибухнула в країні у січні 2009 р. Часто трапляються озброєні напади, у тому числі на іноземців. У містах практично всюди поширені кишенькові крадіжки і шахрайство. У сільській місцевості, особливо в районах, віддалених від основних автотрас і великих населених пунктів, існує реальна загроза бандитизму.

Надання медичних, соціальних послуг

Говорячи про нинішній стан системи охорони здоров'я, доводиться констатувати її загальну відсталість в порівнянні з сучасними міжнародними нормами.

Можливості для проведення вакцинації і мікробіологічних досліджень з використанням найбільш сучасних діагностичних засобів має тільки інститут «Пастера». Якість послуг, що надаються іншими госпіталями, особливо в провінції є низькою.

При цьому "важких" пацієнтів, як правило, перевозять на лікування до м.Антананаріву, а приблизно в 30% випадків, що вимагають висококваліфікованого хірургічного втручання, потрібна евакуація за рубіж - головним чином на Реюньйон.

Медична допомога дорослим і дітям, у тому числі екстрена, на належному рівні здійснюється лише у центральних столичних клініках "Polyclinique d'Ilafy" і "HJRA", приймальні відділення яких працюють цілодобово.

Митні правила

Ввезення і вивезення іноземної валюти не обмежені, але декларація обов'язкова. Вивезення місцевої валюти заборонено. Дозволено безмитне ввезення 500 сигарет або 25 сигар або 500 г тютюну, а також літр будь-якого алкоголю.

Заборонено вивезення самородного золота і ювелірних каменів, виробів з крокодилової шкіри, рідкісних видів тварин (в тому числі і виробів з їх ріг, шкіри і кісток) і рослин, насіння і квітів (в тому числі засушених). Вивезення шкур тварин дозволено лише за ліцензією митниці або інших державних органів. Категорично заборонено ввезення диких і домашніх тварин, зброї, наркотиків і медичних препаратів без відповідного документального супроводу.

Корисні номери телефонів

Міжнародний код Мадагаскару +261

Пожежники-рятувальники - 18, 118, 020-22-225-66.

Поліція - 17, 117(чергова частина);

020-22-227-36(центральний комісаріат);

020-22-205-84, 020-22-230-84, 020-22-214-65(кримінальна бригада);

020-22-227-35(бригада дорожньої інспекції).

Жандармерія - 034-17-626-63, 034-14-005-23.

Швидка медична допомога - 020-22-357-53.

Госпіталь "Polyclinique d'Ilafy" - 020-22-425-66/69, 033-11-073-91, 032-07-243-28.

Госпіталь "HJRA" - 033-11-890-58.

Інститут «Пастера» - 020-22-412-72/74.


Республіка Мозамбік

Рекомендації щодо правил поведінки

Режим в'їзду: Візовий

Віза оформлюється в міжнародних пунктах пропуску терміном до 30 днів або у Посольстві Мозамбіку в РФ

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Москва

У темний час доби рекомендується пересуватися групами, без сумок і коштовних речей, які нерідко стають об'єктами викрадення.

Яких-небудь обмежень для відвідування різних районів в Мозамбіку немає.

В Мозамбіку розвинута банківська система, кредитні картки міжнародних платіжних систем VISA та MASTERCARD приймаються для оплати в готелях, ресторанах, та магазинах великих міст, але за їх межами використання кредитних карток є обмеженим. До оплати приймається як місцева валюта – метікал, так і долари США. На півдні країни розрахунки можна здійснити також в південноафриканських рандах. Обмін валюти можна здійснити в банках, спеціалізованих пунктах обміну, готелях та міжнародному аеропорту.

Безпекова ситуація

Населення Мозамбіку привітно і доброзичливо ставиться до туристів. У країні є ризик захворювань різними видами гепатиту і дизентерією, тому необхідно суворо дотримуватися простих правил гігієни: не пити некип'ячену воду і користуватися засобами особистої гігієни. Вакцинація не обов'язкова, але рекомендується зробити щеплення від тропічної лихоманки, а також проводити профілактику проти малярії.

В країні досі високий рівень небезпеки наткнутися на мінні поля. На деяких є попереджувальні написи, але більшість мінних полів не марковані. Бажано користуватися послугами кваліфікованого гіда. Подорожувати по країні самостійно – небажано.

Надання медичних, соціальних послуг

Мережа державних лікарень і медичних пунктів, в яких обслуговування проводиться на безкоштовній основі, поки не покриває усю територію країни, число лікарів і медперсоналу залишається недостатнім.

У великих містах також є приватні клініки, проте їх можливості є обмеженими для проведення серйозних операцій. Приватна медицина дуже дорога.

Заможний прошарок суспільства користується послугами лікувальних закладів в ПАР.

Термінова медична допомога дорослим і дітям може бути надана у лікарнях безкоштовно за наявності медичного страхового полісу.

У містах цілодобово працюють чергові аптеки, список яких вивішується на вхідних дверях аптек, публікується в центральній щоденній офіційній газеті "Noticias"("Новини").

Митні правила

Ввезення іноземної валюти не обмежене, декларація обов'язкова для сум понад 5000 USD. Ввезення і вивезення національної валюти заборонені.

Дозволено безмитне ввезення особам, старше 18 років: до 200, або 50 сигар, або 250 гр. тютюну; вина - до 2,5 л, міцних спиртних напоїв - до 1 л, до 50 мл духів або 250 мл туалетної води, ліків - в межах особистих потреб, подарунків на суму не більше 100 USD.

Заборонено ввезення наркотиків, зброї та боєприпасів, золота, платини і срібла в злитках, в пластинах або монет без дозволу банку країни, спиртних напоїв кустарного виробництва, а також фотографій, графіки, друкованої продукції та відеоматеріалів «непристойного змісту або спрямованих проти Республіки Мозамбік або гідності мозамбіканського народу». Заборонено вивіз слонової кістки і виробів зі слонової кістки.

Корисні номери телефонів

Виклик екстреної допомоги - 197, 198, 2 142-22-22, 2142-23-34.

Поліція - 199, 2142-20-01, 2142-50-31, 2132-72-06.

Червоний хрест - 2142-95-54, 2132-52-97.

Лікарні:

Центральний госпіталь(швидка допомога) :  2142-04-48, 2132-50-00(9).

Військовий госпіталь: 2141-68-25.

Психіатричний госпіталь: 2147-06-23.

Транспорт:

Залізниця (розклад і замовлення квитків) :  2143-12-69, 2143-15-44.

Морський порт:  2142-26-79, 2142-11-57.

Аеропорт - 2146-55-28, 21 46-68-48 LAM - 21 24-87-00, 21 46-88-00, 21 49-05-90, 21 32-60-01 TAP - 21 30-39-27(28),(33) South African African Airways - 21 46-56-25, 21 48-40-91 Emirates Airlines - 21 49-32-05, 21 48-66-50 Quatar Airways - 21 49-85-63, 82 66-842-01

Мапа


Республіка Намібія

Рекомендації щодо правил поведінки

Режим в'їзду: Безвізовий (до 90 діб) 

Пересування по країні вільне, за винятком приватних володінь, двох районів, що належать компанії "Де Бірс"(на належній компанії території категорично заборонено підбирати будь-що з землі), а також деяких заповідників.

Відвідування алмазовидобувних районів можливе тільки за спеціальним дозволом, отриманим через намібійську поліцію (також може бути отримано заздалегідь, щонайменше за місяць до поїздки, в офісах місцевих офіційно ліцензованих туроператорів).

Берег Скелетів оголошений національним парком, куди дозволяється в'їжджати тільки за спеціальною перепусткою. Оформлення перепусток коштує близько 40 намібійських доларів з особи.

Деякі райони, прилеглі до території Анголи, рекомендується відвідувати тільки у складі великих груп, які в обов'язковому порядку супроводжуються озброєним конвоєм місцевих сил безпеки.

Велика частина країни в зону малярійного ризику не потрапляє, проте на північ від національного парку Етоша до кордону з Анголою зафіксовані випадки захворювання малярією. Тому перед поїздкою рекомендується пройти  профілактичний курс антималярійних препаратів (попередньо проконсультувавшись з лікарем).

            В Намібії розвинута банківська система, кредитні картки міжнародних платіжних систем VISA та MASTERCARD приймаються для оплати в готелях, ресторанах, та магазинах великих міст, але за їх межами використання кредитних карток є обмеженим. До оплати приймається як місцева валюта – намібійський долар, так і південноафриканський ранд. Обмін валюти можна здійснити в банках, спеціалізованих пунктах обміну, готелях та міжнародному аеропорту.

Безпекова ситуація

За оцінкою правоохоронних органів, стан внутрішньої безпеки в Намібії стабільний. Щодо загальної криміногенної ситуації, то за останні декілька років спостерігається  тенденція до її погіршення (зростання числа вбивств, озброєних пограбувань, актів насильства, шахрайства, крадіжок з приватних будинків і торгівлі наркотиками).

Намібія вважається цілком безпечною країною, але при цьому зовсім втрачати пильність не варто. Документи, гроші та інші цінності краще зберігати в сейфі, який є в більшості готелів. У громадських місцях, особливо в аеропорту, не варто залишати свої речі без нагляду.

Умови працевлаштування

Надання медичних, соціальних послуг

Медичне обслуговування платне.

Цілодобову медичну допомогу у Віндгуку можна отримати в госпіталі "Меди-Клиник", тел. 061-222-687.

У разі поїздки в країну у якості туриста або на приватне запрошення слід заздалегідь оформити страховий поліс. В усіх великих населених пунктах є аптеки, госпіталі або приватні клініки.

Митні правила

Обмежень на ввіз і вивіз іноземної валюти немає, проте декларування обов'язкове. Вивіз національної валюти номінально обмежений сумою в 50 000 NAD.

Безмитно дозволено ввозити 400 сигарет або 50 сигар або 250 грам тютюну, літр міцних алкогольних напоїв, 2 л вина, 50 мл парфумів і 250 мл туалетної води. Особам до 18 років ввезення спиртного та сигарет заборонено.

Заборонено ввезення консервованих м'ясопродуктів, наркотичних і вибухових речовин, зброї та амуніції без відповідного оформлення. Категорично забороняється займатися самостійною розробкою і вивезенням алмазів і мінералів, а також неліцензованим полюванням і вивезенням мисливських трофеїв без відповідного дозволу Департаменту з охорони живої природи.

Корисні номери телефонів

Госпіталь Medi Clinic(цілодобова допомога) - 222-687.

Поліція - 101-11.

Телефонна довідкова служба - 11-88, 11-99.

Найбільш відомі готелі у Віндгуку:

- Country Club Resort - 2055-911, факс 252-797;

- Kalahari Sands - 222-300, факс 222-260;

- Safari - 240-240, факс 235-652.

Туристичний Інформаційний офіс (Віндгук) - 290-2092.

Туристичні Інформаційні Офіси - 404-827(Свакопмунд), 209-170(Уолфиш-бей), 202-719 і 202-622(Людериц).

Аеропорт "Ерос"(Віндгук) -(061) 702-102, 239-850.

Аеропорт "Хосеа Кутако" -(061) 299-66-00, (062) 702-401.

"Эйр Намібія" -(061) 299-61-40(Ерос), 299-66-00(Кутако).

Мапа


Королівство Свазіленд

Рекомендації щодо правил поведінки

Режим в'їзду: Безвізовий (до 30 діб) 

Мандрівникам рекомендується вживати стандартні запобіжні заходи проти кишенькових злодіїв, уникати піших прогулянок в темний час доби, не носити сумочок, помітних ювелірних прикрас, які привертають увагу злодіїв; не мати при собі великих сум грошей, зберігати копії посвідчень особи, дорожніх документів та авіаквитків окремо від оригіналів. 

В країні приймаються для оплати кредитні картки міжнародних платіжних систем VISA та MASTERCARD у більшості готелів, ресторанів та магазинів столиці, але за її межами використання кредитних карток є обмеженим. До оплати приймається як місцева валюта – ліланджені, так і південноафриканський ранд. Південноафриканська валюта вільно приймається до сплати на усій території  Свазіленду, окрім купюри номіналом в 200 рандів з огляду високий ризик підробки. Обмін валюти можна здійснити в банках, спеціалізованих пунктах обміну, готелях та міжнародному аеропорту.

Безпекова ситуація

Рівень злочинності у Свазіленді нижчий, ніж в сусідніх країнах.

Найбільш поширені види правопорушень – кишенькові крадіжки і злочини на ґрунті кровної ворожнечі.

У великих містах країни іноді відбуваються демонстрації протесту, викликані економічними або політичними причинами. У разі визнання їх незаконними для розгону може залучатися  поліція, озброєні формування. В цілях безпеки туристам рекомендується триматися чимдалі від великих скупчень людей, не брати участь у вуличних демонстраціях, політичних мітингах.

Внаслідок поганої освітленості доріг в сільській місцевості і частій несправності зовнішнього освітлення на транспортних засобах місцевих автовласників, не рекомендується здійснювати автомобільні поїздки в темний час доби.

 

Умови працевлаштування

            Регулюються особливими процедурами і обумовлюються відсутністю національних кадрів необхідної кваліфікації.

Заява про надання дозволу на роботу подається в імміграційне управління МВС(Ministry of Home Affairs, Chief Immigration Officer, P.O. Box 327, Mbabane H100, Swaziland, тел. 4042941, факс 4044303) не пізніше, ніж за два місяці до передбачуваного початку дії трудового договору.

Дозвіл видається строком до п'яти років (можливе продовження) і пред'являється при в'їзді до країни разом з документом, що підтверджує працевлаштування.

Члени сім'ї іноземного громадянина, що також бажають працевлаштуватися у Свазіленді, звертаються за дозволом на роботу в індивідуальному порядку.

 Надання медичних, соціальних послуг

Система охорони здоров'я охоплює, в основному, тільки міста. У країні є 4 регіональні госпіталі та понад 300 дрібних лікарень і приватних клінік. Число лікарів і медперсоналу залишається недостатнім.

Аптеки є в усіх великих торгових центрах.

Термінова медична допомога дорослим і дітям може бути надана в центральних лікарнях великих міст, проте для проведення серйозних операцій рекомендується скористатися послугами лікувальних закладів сусідньої ПАР.

 Митні правила

Відповідно до норм на одну людину дозволяється ввезення/вивезення 400 сигарет, 50 сигар, 250 г тютюну, 1 л алкогольних напоїв, 100 мл парфюмерної продукції, ліків в кількості, необхідній для особистого споживання під час поїздки. Для розрахунку норм, дозволених до ввезення і вивезення, сімейна пара, яка подорожує разом, розглядається як одна людина.

Вогнепальна зброя і боєприпаси ввозяться тільки за наявності дозволу Ліцензійної комісії (Firearms Licensing Board, P.O. Box 49, Mbabane, H100, Swaziland).

Без дозвільних супровідних документів заборонено ввезення рослин, домашніх тварин і птахів

Корисні номери телефонів

Телефонний код Свазіленду - +268.

Головне імміграційне управління:

The Chief Immigration Officer, Ministry of Home Affairs, P.O. Box 327, Mbabane H100, Swaziland. Тел.: 404-29-41, факс.: 404-43-03.

Служби термінової допомоги:

Поліція - 999.

Виклик екстреної допомоги - 404-89-11.

Швидка медична допомога - 606-09-11.

Клініка міста Манзіні - 505-74-30.

Клініка міста Мбабане - 404-24-23(цілодобова травматологія).

Стоматологічна допомога - 404-24-23(Клініка Мбабане).

Пожежна служба - 404-33-33 або 933.

Лікарні.

Mkhaya Clinic, Манзіні - 505-53-39.

Raleigh Fitkin Hospital, Манзіні - 505-22-11.

Medisun Clinic, Эзулвини - 416-28-00.

Mbabane Government Hospital - 404-21-11.

Nhlangano Health Care Centre - 207-84-21.

Piggs Peak Government Hospital, Пиггс Пік - 437-11-11.

Siteki Good Shepherd Hospital, Ситеки - 343-41-33.