Портал в режимі тестування та наповнення
Науково-технічне співробітництво між Україною та ПАР
Опубліковано 23 травня 2018 року о 14:28

Двостороння співпраця між Україною та ПАР у сфері науково-технічного співробітництва здійснюється відповідно до положень Угоди між Урядом України та Урядом ПАР про співробітництво у сфері науки і технологій. Протягом останніх років було активізовано зусилля з метою забезпечення розвитку українсько-південноафриканської співпраці у даній галузі.

29 вересня 2016 р. було укладено Меморандум про взаєморозуміння між Державним космічним агентством України та Національним космічним агентством ПАР про співробітництво у сфері дослідження та використання космічного простору в мирних цілях, який набув чинності 15 грудня 2016р. Даним документом було створено правові рамки для подальшого розвитку двосторонньої співпраці у космічній сфері.

4 жовтня 2018 р. у рамках Міжнародного астронавтичного конгресу (м. Бремен, ФРН) було проведено зустріч Голови Державного космічного агентства України П.Дегтяренка з Виконавчим директором Національного космічного агентства ПАР В.Мунсамі, під час якої було домовлено про подальший розвиток контактів у сферах, що становлять обопільний інтерес.

26 лютого 2018 р. в м. Преторія (ПАР) було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Державним агентством рибного господарства України та Департаментом сільського господарства, лісництва та рибальства Південно-Африканської Республіки стосовно системи міжнародного наукового спостереження Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики. Даний напрям двосторонньої співпраці забезпечить можливість для обміну досвідом щодо ведення міжнародного наукового спостереження за здійсненням промислової діяльності, що позитивно вплине на розвиток галузевої науки та практичні навички здійснення таких спостережень науковцями обох держав.

20 березня 2019 р. в рамках проведення Міжнародного космічного конгресу у м. Абу-Дабі (ОАЕ) Голова Державного космічного агентства України П.Дегтяренко та Виконавчий директор Національного космічного агентства ПАР В.Мунсамі підписали двосторонню програму співробітництва у сфері дослідження та використання космічного простору в мирних цілях, яка окреслює основні напрямки співпраці між агентствами на коротко- та середньострокову перспективу.

Серед інших питань науково-технічного співробітництва між Україною та ПАР актуальним є питання узгодження та укладання Угоди між Національною академією наук України та Південноафриканською ядерно-енергетичною корпорацією у сфері мирного використання ядерної енергії.

Попри відсутність двосторонньої угоди у галузі освіти протягом останніх років продовжується співпраця між окремими вищими навчальними закладами України та ПАР.

В рамках положень Меморандуму про співробітництво між Національним технічним університетом України “Київський політехнічний інститут” та Університетом м.Преторія, у серпні 2015 р. було започатковано співробітництво між Науковим парком «Київська політехніка» та Університетом Преторії у сфері дослідження космосу. Зокрема, південноафриканська сторона підтвердила зацікавленість у співпраці з питань дослідження космосу та авіабудування шляхом підготовки відповідних фахівців.

У рамках укладеного між Міжнародним інститутом менеджменту (МІМ-Київ) та Бізнес-школою південноафриканського Університету Стелленбош меморандуму про партнерство з 2015 р. закладами проводяться навчальні модулі (стажування) за програмою Senior Executive MBA.

У березні 2018 р. в ПАР (мм. Йоганнесбург та Кейптаун) було проведено черговий навчальний модуль для українських студентів за програмою Senior Executive MBA, який було організовану спільно МІМ-Київ з Бізнес-школою південноафриканського Університету Стелленбош та Гордонським Інститутом бізнесових наук Університету Преторії.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux