Портал в режимі тестування та наповнення
Співробітництво між Україною та ПАР у сфері культури
Опубліковано 20 серпня 2012 року о 00:11

«За нами правда. За нами нові ідеї. За нами модерна культура, яка швидко розвивається»

 Павло Клімкін

 

Культура дедалі активніше стає пріоритетною сферою сучасної української дипломатії. Не зважаючи на складний час, який наша держава переживає через військову агресію РФ, Міністерство закордонних справ України цілеспрямовано підтримує культурні проекти з метою налагодження комунікацій між країнами та народами.

Однією з цілей діяльності Посольства України в ПАР є розбудова дружніх стосунків з Південною Африкою на основі реалізації спільних культурних проектів. Тому важливою складовою діяльності установи є проекти культурної дипломатії, які сприяють напрацюванню горизонтальних зв’язків між українськими митцями, культурними установами, фестивалями.

Так, у 2017-2018 роках Україна стає учасницею місцевих мистецьких фестивалів: “International Public Art Festival” (візуальне мистецтво) та “Poetry Africa” (література). Участь зулуського поета Сіябонги Мпунґозе у Форумі Видавців у 2018 році говорить про взаємність інтересів до розбудови українсько-південноафриканських культурних зв’язків та їх перспективи щодо  можливостей нових спільних проектів.

Сприяє культурним обмінам та поширенню української культури в ПАР діяльність громадської організації закордонних українців «Українська асоціація в ПАР», яка з 2017 року проводить щорічні фестивалі популярної української культури під брендом «Український фестиваль в Кейптауні». У співпраці з Посольством України в ПАР організація виступає ініціатором та організатором  лекторіїв та виставок української книги в бібліотеках, а також показів українських фільмів.

За сприяння МЗС України у 2018 р. у місті Дурбан пройшли заходи культурної дипломатії з промоції проекту «Пісок». Цей проект розповідає історії українських внутрішніх переселенців мовою сучасної поезії, танцю та українського фольклору Донбасу. Його учасницями є співачки фольклорного театру «Дивина» з Донецька, які власне представляють переселенців зі Сходу України до інших міст. Частину команди проекту  «Пісок» складають танцівниці компанії “Black Orange Dance Production” під керівництвом режисера-хореографа Антона Овчіннікова. «Пісок» охопив виступами, майстер-класами, дискусіями 5 навчальних закладів міста, залучивши до співпраці місцевих митців та зібравши за 3 дні активності аудиторію 628 осіб віком до 35 років. «Пісок» мав широкий розголос, отримав чимало фідбеків (у соціальних мережах південноафриканці назвали його «українським десантом» у Дурбані). Одним із найбільш щемливих фідбеків українські артисти отримали, повернувшись додому, – листи учениць школи для дівчаток Роузхіл. Ось один із них: "Привіт. Шкода вас турбувати, але того дня, коли ви прийшли до нас і розповіли нам про напад росіян, моє серце розбилося. Можна я вас запитаю: чому вони напали на ваш дім? Ви справляєте враження добрих людей. Сподіваюся, що ви і ваші домівки будуть у безпеці, і вам не потрібно буде знову їх лишати. Сподіваюся, що мир буде у вашому домі. Я вже вас полюбила і іноді мені хочеться, щоб ви оселилися у Південній Африці, незважаючи на те, що наші люди не розуміють вашої мови. З любов'ю, Афіле".

У березні 2019 року у партнерстві з бібліотекою Університету Південної Африки та за сприяння ГО "Творча спадщина родини Примаченко" було відкрито виставку творів Марії Примаченко "Українське сафарі", яку могли відвідати читачі бібліотеки та студенти і професори університету.

У травні 2019 року Посольство вітало в Преторії проект "Переможці", присвячений соціальній та фізичній реабілітації ветеранів, що втратили кінцівки через поранення, захищаючи українську землю від агресії РФ. Проект викликав великий інтерес серед української діаспори, у дипломатичних колах, серед місцевих студентів, медіа, закладів культури. У Кейптауні проект "Переможці" приймала "Українська асоціація ПАР".

У ПАР діє музей української культури у місті Ріверсдейль (провінція Західний Кейп), робота якого спрямована на культурне співробітництво двох країн.

Позитивна динаміка співробітництва між країнами у зазначеній сфері відзначається системністю підтримки культурних та іміджевих заходів з боку МЗС та ГО “Українська асоціація в ПАР”, а також дедалі активнішим взаємним інтересом у галузі літератури (переклади) та участю у літературних фестивалях з обох сторін.

Перспективами співробітництва між Україною та ПАР у сфері культури є формування його договірної бази, розвиток горизонтальних зв'язків між державними та громадськими культурними інституціями обох країн, сприяння ініціативам культурних обмінів та їх підтримка.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux