Якщо у Вас є лише один проїзний документ, Вам може бути оформлено другий без необхідності здати попередній паспорт при подачі документів або отриманні нового виготовленого паспорта. Якщо у Вашому старому дійсному закордонному паспорті є дійсні іноземні візи, Ви можете його залишити, для чого необхідно скласти відповідну заяву. Якщо на день подачі документів на оформлення закордонного паспорта Ви вже маєте два проїзні документи (незалежно від того, чи закінчився їхній строк дії), один з них необхідно здати при подачі документів на оформлення нового паспорта.
Відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення, затвердженого постановою КМУ від 07.05.2014 №152 паспорт без урахування строків доставки видається дипустановою у строк до трьох місяців з дня подання заяви-анкети та сплати консульського збору.
Законодавством України штраф не передбачений. Ви лише сплачуєте консульський збір за оформлення паспорта, передбачений Тарифами.
У даному випадку Ви можете оформити посвідчення особи на повернення в Україну, яке виготовляється в той самий день та діє 30 днів. Звертаємо вашу увагу, що зазначений документ дає право лише на в’їзд до України.
Звертаємо Вашу увагу, що апостиль на українських документах ставиться лише в Україні компетентними органами:
- На документах про освіту – Міністерством освіти і науки України;
- На документах про реєстрацію актів цивільного стану (свідоцтва про народження/одруження/розлучення/зміну імені/смерть тощо) – Міністерством юстиції України;
- На інших документах (довідки про несудимість, тощо) – Міністерством закордонних справ України та його представництвами на території України.
Штамп «Апостиль» на офіційних (публічних) документах, виданих компетентними органами Південно-Африканської Республіки, проставляється Міністерством закордонних справ ПАР (Department of International Relations and Cooperation (DIRCO) в м. Преторія. Порядок проставлення апостилю розміщено на офіційній веб-сторінці DIRCO за наступним http://www.dirco.gov.za/consular/legalisation.htm
Контактна інформація відділу легалізації МЗС ПАР:
Поштова адреса:
Department of International Relations and Cooperation (DIRCO)
Attention: Legalisation Section
Private Bag X152
PRETORIA, 0001
Фізична адреса:
Department of International Relations and Cooperation (DIRCO)
Attention: Legalisation Section, NE2A-Ground Floor
OR Tambo Building
460 Soutpansberg Road
Rietondale
PRETORIA, 0084
Tel: (012) 351-1726 (enquiries)
Tel: Alternative numbers for the Legalisation Section: (012) 351-1490 / 1717 / 0595 / 1231 / 0033 / 1268 / 1269 / or the Supervisor on 1232
Fax: (012) 329-1018
E-mail: [email protected]
Зазначений документ видається компетентним органом Південно-Африканської Республіки – Department of Home Affairs. Із зазначеного питання Вам необхідно звернутися до зазначеної установи за місцем Вашого проживання на території ПАР.
Зазначене питання відноситься до компетенції Driving License Testing Centre. З вимогами південноафриканської сторони щодо обміну посвідчень Ви можете ознайомитися за цим посиланням: http://www.gov.za/services/driving-licence-driving/convert-foreign-driving-licence
Для того, щоб зареєструвати дитину громадянином України, Вам необхідно підготувати відповідні документи.
Так. Для оформлення довідки про непритягнення до кримінальної відповідальності Вам необхідно заповнити заяву-анкету, а також надати копію закордонного паспорта та підтвердження оплати коштів на розрахунковий рахунок Посольства у розмірі 410 рандів ПАР.
Корисну інформацію громадянам України: для тих, хто повертається до України після тривалого перебування за кордоном, у вигляді інформаційної брошури, можна завантажити тут.