Посольство України у Південно-Африканській Республіці

, Київ 23:21

Міжрегіональне співробітництво між Україною та ПАР

15-річчя підписання Договору про співробітництво між Києвом і Преторією

В рамках відзначення 15-річчя підписання Договору про співробітництво між містами Києвом і Преторією 12 грудня ц.р. в Преторії відбулася зустріч Посла України в ПАР В.Гребенюка та Заступника Київського міського Голови В.Жураського з мером м.Тсване (Преторія) Г.Рамакгопою.

Співрозмовники погодилися щодо важливості продовження дружніх зв’язків, започаткованих 15 років тому та наголосили на продовженні співпраці між містами-побратимами, що сприятиме розширенню дружніх стосунків між Україною та ПАР.

У ході зустрічі обговорювалося широке коло питань двостороннього співробітництва Києва та Преторії, відбувся обмін досвідом у галузі міського урядування в першу чергу, у сфері економіки, науки, міського планування та будівництва, житлової політики, громадського транспорту, охорони здоров’я, культури, освіти, спорту, а також з питань соціального забезпечення різних категорій мешканців.

У цьому зв’язку Заступник Київського міського Голови висловив готовність української сторони поділитися досвідом з південноафриканськими колегами у роботі громадського транспорту та будівництва метро.

Особливу увагу сторони приділили питанням гуманітарного співробітництва, зокрема в таких напрямках, як обмін студентами, творчими колективами, сприяння в роботі журналістам.

Крім того, при обговоренні питання підготовки до проведення Чемпіонату Світу з футболу в ПАР у 2010 році та Чемпіонату Європи з футболу в Україні у 2012 році посадовці підтвердили готовність співпраці щодо проведення великих спортивних заходів.

Від імені мера м.Києва В.Журавський передав запрошення п.Г.Рамакгопі відвідати м.Київ.

Зі свого боку мер м.Тсване запросила українську делегацію відвідати Міжнародний бізнес-форум, який пройде в Преторії у травні 2009р.

Українка - Бітоу

Піонером серед малих українських міст у відкритті для себе Південної Африки стало містечко Вознесенськ на Миколаївщині. У 2005 році з нагоди святкування 210-ї річниці міста його голова Юрій Гержов запросив у гості делегацію від Адміністративного району Іден та Муніципалітету Хесекуа (Південноафриканська Республіка). Винагородою за гостинність вознесенчан стало підписання Меморандуму про співпрацю з південноафриканськими колегами. Підписані документи передбачають, що Вознесенськ та Іден (що в перекладі означає — Рай) та Хесекуа стали містами-побратимами. Відтоді почалося налагоджування тісних господарських зв’язків між регіонами, здійснення експортно-імпортних операцій, розвиток туризму, здійснення культурних, спортивних, освітніх обмінів тощо.

Цього року зовнішньоекономічним досвідом Вознесенська вирішив скористатися ще один член Асоціації міст України і громад — м. Українка Обухівського району Київської області. На чолі із Павлом Козирєвим, мером Українки, делегація двох міст відвідала Південноафриканську Республіку. У результаті проведених переговорів, одне з наймолодших міст України, яке від часу створення мало особливий статус міста енергетиків, яке обслуговує Трипільську ГЕС, Українка отримала новий — побратим південноафриканського міста Бітоу. Українські побратими розташувалися на самому березі Атлантичного океану. Відтепер оцінити його красу та потужність, — переконаний Павло Козирєв, — зможуть дитячі спортивні та танцювальні колективи Українки. Про це є домовленість з мером міста Бітоу паном Луламою. Південноафриканський курорт має також намір не тільки взяти на себе всі видатки на проживання українських дітлахів, а профінансувати дорогу на інший бік Земної кулі.

Cпівробітництво між Вознесенськом і Хесекуа

У цьому зв’язку 17 лютого 2010 року відбулась зустріч Посла України в Південноафриканській республіці Валерія Гребенюка з К.Таютом мером міста Хесекуа, яке з 2005 року є містом-побратимом міста Вознесенськ Миколаївської області.

Під час зустрічі сторони обговорили питання міжрегіонального співробітництва, зокрема реалізацію програм співпраці між м.Хесекуа та м.Вознесенськ. У цьому контексті на розгляд української сторони було передано ряд документів про співробітництво між вищезазначеними містами.

Домовились про поглиблення співпраці в сфері: налагодження господарських зв'язків, здійснення експортно-імпортних операцій, розвитку туризму, здійснення культурних, спортивних та освітніх обмінів.

Послом було наголошено, що співпраця в рамках міст-побратимів сприятиме подальшому поглибленню економічних та торговельних можливостей між Україною та Південно-Африканською Республікою.

Також, були обговорені питання можливої співпраці на культурно-гуманітарному напрямку, зокрема в рамках підготовки ПАР до Чемпіонату світу з футболу, який відбудеться в червні цього року.

Мером було відзначено, що з метою напрацювання стійких зв’язків між регіонами держав важливим напрямком співпраці є обмін студентськими колективами між містами-побратимами, який здійснюється з 2006 року.

В рамках візиту Посол Валерій Гребенюк разом з мером К.Таютом відвідали пам’ятки архітектури міста Хесекуа.