Посольство України у Південно-Африканській Республіці

, Київ 23:24

Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та ПАР

Одним з перспективних напрямків двосторонніх українсько-південноафриканських відносин є співпраця у культурно-гуманітарній галузі.

У цьому зв’язку Посольством на постійній основі проводиться цілеспрямована робота щодо поглиблення двостороннього співробітництва у цій галузі.

Зокрема, в березні 2010 року у контексті проведення в м.Дурбан першого Чемпіонату світу з футболу серед безпритульних дітей, в якому брала участь команда з України, Посольством була проведена робота щодо належного представлення нашої держави у цьому міжнародному заході, зокрема, згадане питання було обговорене під час зустрічі Посла України в ПАР В.Гребенюка з мером м.Дурбан О.Млабою, за результатами якої українській команді було надано відповідне сприяння.

Одним з важливих напрямків роботи української дипломатичної місії є розширення міжрегіонального співробітництва. Зокрема, за сприянням Посольства більш динамічного характеру набула співпраця між м.Хесекуя (ПАР) та м.Вознесенськ (Миколаївськаобл.).Впродовж 2010 та Iкварталу 2011 року мала місце низка культурних заходів, організованих муніципалітетом Хесекуя, у яких взяли участь делегація міста Вознесенськ та співробітники Посольства, відбувся обмін делегаціями обох міст.

В травні 2010 року за сприянням Посольства в м. Ріверсдейл (муніципалітет Хесекоя) було відкрито Музей української культури, який на сьогодні є єдиним на Африканському континенті українським культурним центром. В організації музейної експозиції використані виставкові зразки, які включають низку відповідних фото-, аудіо- та відеоматеріалів, художньої, науково-популярної та інформаційної літератури, витворів мистецтва, предметів українського національного вбрання, побуту та народної творчості.

Відкриття Музею сприятиме поширенню позитивного іміджу України, слугуватиме поглибленню обізнаності громадян ПАР про її національну культуру та традиції, а також пропагандуватиме кращі зразки українського мистецтва у світі.

Протягом червня – липня 2010 року відповідне сприяння надавалось українським делегаціям, які переймали досвід ПАР щодо проведення Чемпіонату світу з футболу 2010 та представникам українських ЗМІ.

Значні зусилля спрямовані на зміцнення зв’язків із громадянами України. Зокрема, з метою розширення можливостей співробітництва з української громадою в серпні 2010 року за сприянням Посольства було створено Координаційну раду українців в ПАР.

Зазначена громадська організація сприяє вирішенню актуальних питань життєдіяльності української громади в Південній Африці. Завдяки діяльності Координаційної ради серед українців, які проживають в Преторії, активізувалася робота навколо організації подій на українську тематику. Побільшала кількість активних українців і подій, організованих ними.

Водночас, слід констатувати, що однією з головних проблем української громади в Південній Африці залишається її асиміляція з російським оточенням.

Розуміючи важливість цієї проблеми увага Посольства протягом 2010 та Iкварталу 2011 року присвячувалася наданню підтримки українським громадянам у збереженні національно-культурної самобутності, задоволенні мовних та інформаційних потреб. З цією метою проводилися регулярні зустрічі з громадянами України, які проживають в ПАР, під час яких присутнім доводилася інформація про основні внутрішньополітичні події та зовнішньополітичні кроки України, стан та перспективи двосторонніх українсько-південноафриканських відносин.

Крім цього, українська громада залучалася до низки заходів Посольства з нагоди визначних подій в житті нашої держави, зокрема святкування Перемоги у Другій світовій війні, Дня Незалежності України тощо.

В жовтні 2010 року необхідна підтримка з боку української дипмісії була надана молодим спортсменам України під час фіналу дитячого футбольного чемпіонату «Danone Nations».

В грудні 2010 року в Преторії відбувся 17-й Всесвітній фестиваль молоді та студентства, який проходив під гаслом: «Переможемо імперіалізм! За мир, солідарність та суспільні перетворення в усьому світі!».В міжнародному форумі взяли участь делегати із 100-та країн світу, у тому числі і з України, яким було надано відповідне сприяння з боку ПУ в ПАР. 13 грудня 2010 року  стартувала церемонія відкриття Фестивалю. Відбувся військовий парад, авіа-шоу, виступи танцювальних ансамблів.

За результатами низки зустрічей з представниками мистецьких кіл Південної Африки дипустановою було ініційовано проведення в Україні гастрольного туру південноафриканського театру «AFRICA UMOJA», запланованого на листопад-грудень 2011 року.

В березні 2011 року за сприянням Посольства на території ПАР відбулись зйомки телепроекту «Наші за кордоном», що здійснювався телеканалом «Інтер».

За інформацією Міністерства освіти і науки України, у 2013-2014 навчальному році в Україні вищу освіту здобувають 18 громадян ПАР

28 липня 2013 cпівробітники Посольства України в ПАР з родинами, а також місцева українська громада відзначили 1025-у річницю хрещення Київської Русі.

Спеціальний молебень з подальшим святковим урочистим заходом відбувся у церкві Преподобного Сергія Радонезького (Преторія, ПАР). Також у відзначенні взяли участь запрошені прочани церкви - вихідці з Російської Федерації і Білорусі.

Під час урочистого заходу була розгорнута фотовиставка, присвячена поширенню правословного християнства на території словянських держав. Зокрема, відвідувачі цієї виставки ознайомилися з особистою ініціативою та внеском київських князів у прийнятті християнства та зміцненні зв’язків Київської Русі з православним світом.

3 - 14 липня 2014 року у Кейптауні проходила 55-а Міжнародна молодіжна олімпіада з математики, в якій взяли участь близько 550 учнів з понад 100 країн світу. Україну представляла команда з 6 учнів. Три учня Харківського фізико-математичного ліцею №27 посіли призові місця: Вадим Калашніков був нагороджений золотою медаллю, Денис Смірнов - срібною і Софія Дубова - бронзовою. В офіційному командному заліку Україна посіла VІ  місце.